Nápad uspořádat nevšední triatlon pro amatéry se zrodil v hlavě našeho kamaráda Vrtáčka. Proběhlo pár večerních sobotních porad U Jakuba. Nápad padl na ornou půdu a už to jelo. Během první operativní porady byla vybrána lokalita pro realizaci triatlonu. A od té doby probíhají přípravy: mapování terénu, příprava letáků, příprava propozic, komunikace se sponzory apod.
Letáky budou v průběhu týdne k disposici nejen v prodejnách sponzorů, vzniklo i nové logo týmu www.odbilla.cz a budeme se činit dál.

2018 – BILLák

Tento rok se triatlon nekonal. Ze zdravotních důvodů organizátorů

2017 – BILLák

Dne 3.6.2017  Za krásného a sluného počasí, kdy za skoro žádného větru a mráčku teploty  dosahovali 28 stupňů se na start postavilo 20 lidí a 6 štafet o třech lidech. Takže dohromady 38 lidí. V plavecké části dominovali plavci JPK Axis a to o celý parník. :) Následně jim sekundoval Oberreiter Martin, který byl nejlepším „neplavcem“, cyklistickou část nejlépe projel a zvolil Kacafírek Jiří, když o minutu byl nejrychlejší v lese a zvolil tak asi nejrychlejší postup, do běhu ale i tak vybíhal první Martin Oberreiter. A ten si také nejrychlejším časem zasloužil vítězství. V ženách vyhrála Julie Chlubnová a to i přes to že v běžecké a plavecké části jí porazila druhá Lenka Bučková. Štafety by snad nejvyrovnanějším kláním, kdy po plavání poslední štafeta se posunovala až na samý vrchol. Ale i tak byly všechny stupně vítězů „namačkáni“ v pouhých dvou minutách. Velké poděkování sponzorům TESLA Jihlava, Pivovar Ježek a Hostinec u Lípy.

Výsledky jsou zde…

Mapa cyklistické části zde…  , Nejrychlejší čas (vítěz kola v mapě)

2016 – BILLák

BILLák 2016

BILLák 2016

Dne 11.6.2016 za krásného počasí kdy sice bylo pod mrakem ale okolo 20 stupňů a bezvětří se na start postavilo 28 lidí a z toho 5 štafet. Štafeta znamenala, že každý člověk dělá jednu samostatnou disciplínu.  Do klidných vod Pávovského rybníka skočilo úderem desáté všech 28 lidí a jalo se prát nejdříve s vodou, která měla krásných 19 stupňů. Následně s mapou v ruce, za kalhoty nebo v mapníku nebo v kapse se vydali do lesa mezi Pávovem, Smrčnou a Štoky kde bylo schováno pět kontrol. Kontroly byly umístěny na dobře viditelných místech, takže dle účastníků nebyl problém je najít. Na občerstvovací stanici, která byla umístěna tradičně na vrcholu Rudný, již účastníci běželi tříkilometrový okruh s výběhem do sjezdovky.

Celou tuto trasu nejlépe zvládk Kacafírek Jiří 1:12:29 za ním o 45 s Exner Jakub, který byl stíhán(15s) Oberreiterem Martinem. Tato trojice také vyhrála mužskou kategorii. V ženách se na umístnily tyto ženy, od prvního místa   Czebeová, Lepšová, Baxová. Kategorii týmy ovládl s velkým náskokem Pteam. Ve štafetách kterých bylo 5 si vítězství vybojovali Sapeláci II. (Zukmundová K., Bradáč, Marešová), na druhém místě skončili Baterkáři (Cakl M, Cakl P., Caklová D.) a chvilku za nimi doběhli Sapeláci I. (Zikmundová B. , Zikmundová D., Zikmund S.)

Děkujeme sponzorům TESLA Jihlava, Hostinec u Lípy, Pivovar Ruprenz, Gold Crystal , kteří nám pomohli uspořádat tuto akci, která dle účastníků byla vydařená a líbila se : ) Děkujem a za rok snad zase : )

Výsledky jsou ZDE….

Mapa cyklistické části zde…

2015 – BILLák

Sobota 6.6.2015 nesla jméno BILLák. Za horkého řeknu až letního dne kdy nebe bylo bez mráčku ráno bylo okolo 21 stupňu a odpoledne až 26 stupňů se do vod Pávovského rybníka se s chutí vrhlo 29 účastníků. Voda v té chvíli měla cca 22 st. C. Nejmladšímu bylo 13 let a nejstarší se nevyhlašuje :). Plavání o délce “300m” zvládl nejrychleji Anděl Daniel, který plaval ve vodě 3m:41s. V cyklistické části se vyznamenal svojí chytrostí Kafak Václav, když “mladé vlky” , mezi nimi  také nejrychlejšího cyklistu Jakuba Exnera 41:36 , předčil chytrostí a znalostí mapy a byl jim tak pořád v patách a před patama :). Do cílového prostoru před Hostinecem u Lípy přijelo trio závodníků, kteří si to o pořadí v cíli rozdalil až v závěrečném běhu. Ten zvládl nejlépe Jakub Exner 14:33 a stal se tak na rok 2015 BILLákem, protože vyhrál tento amatérský triatlon před Františkem Boudným a Jiřím Kacafírkem. Mezi ženami vyhrála  Julie Lepšová před Hanou Lexovou a Pražákovou Monikou. Výhlášení výsledků již probíhalo velmi hladce a proto si mohli účastníci triatlonu ještě užít krásné odpoledne. Děkujeme všem účastníkům a také sponzorům Tesla jihlava, Ježek, Kadeřnictví Simona, Gold Crystal, Hostinec u Lípy za podporu našich akcí našich snů jelikož bez Vás by to nešlo!!!!!! A zároveň doufáme, že se v roce 2016 se sejdeme ve větším počtu na krásné bloudění lesem, běhání do sjezdovky a koupání se v Pávovském rybníku.

Výsledky jsou zde ……

2014 – BILLák

V Sobotu proběhl za krásného počasí již pátý ročník NE-tradičního triatlonu BILLák. Ráno v 7:00 bylo počasí nebe modré jako šmolka. K tomu krásných 13 stupňů celsia a po větru ani památka. Počasí by nám tedy vyšlo. Předem přihlášených bylo “pouze” 17 lidí. Prezence začala dle plánu a probíhala až do půl desáté. Což nám trochu protáhlo celý triatlon. Nakonec se na startu sešlo 30 lidí a v 10:09:42 bylo odstartováno. Do vody se vrhlo 28 lidí. Plavání nejlépe zvládl Javorek Lukáš a ukázal tak správnou tvář JPK Axis. V cyklistické části se ale do čela ale propracoval Ondřej Hromádka, který dle slov všech účastníků nemohl jet, ale letět nízko. protože za 42minut a 46 sekund porazil druhého cyklistu o necelých 8 minut. V cyklistické části si udělal takový náskok, že již nebyl dohnán v běhu a tak jsme znali vítěze 5.ročníku a byl to pan Hromádka Ondřej. I když v poslední disciplíně běhu na něj začal dotírat Kuba Exner , který uběh 3,1km za 14 minut a o minutu a půl horší čas měl také vítěz.

2013 – BILLák

Počasí se jevilo jako beznadějné. Bylo škaredě jak ve čtvrtek kdy celý den pršelo. To samé se opakovalo v pátek kdy naštěstí odpoledne přestalo pršet a tak nám dovolilo značit trať a připravit věci tak aby jsme mohli pro závodníky na sobotu všechni mít tip ťop. To se nám podařilo myslím docela dobře. V sobotu ráno bylo 12 stupňů  Celsia a nepšelo. Ba co dokonce se na nás také podívalo sluníčko. Na stránkách se nám zaregistrovalo 18 závodníků. Pár se jich nedostavilo a pár se jich zase nahlásilo na místě a tak se nám na start postavilo 24 závodníků s tím že kvůli velmi chladné vodě do vody odstartovalo 18 závodníků, kteří absolvovali ledový plov. :) Na trati se nikdo nestratil :) a běh dokončili všichni až na nejmladší účastníky. Ti se bohužel lesem plným “nástrach” neprobili dostatečně rychle a tím pádem jsme je nepustili na trať. Díky sponzorům Tesla, Jihlavan, Kus práce, pivovar Ježek. Jsme rozdali ceny závodníkům a poté jsme všem lidem nadělili tombolu. A po skončení vyhlašování začlo pršet a pršelo až do pozdních nočních hodin.